منوی دسته بندی

بهترین دستکش لاتکس در بازار

بهترین-دستکش-لاتکس-بازار

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” av_uid=’av-kkcnxnz5′ admin_preview_bg=”]
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (تعداد آراء:2 , میانگین 5,00 از 5 به این نوشته امتیاز دهید)
loadingLoading...

این روزها دامنه استفاده از دستکش های لاتکس بسیار گسترش یافته و در سراسر دنیا از جمله ایران کاربردهای بسیاری پیدا کرده است. افراد متخصص به خوبی می توانند یک دستکش لاتکس با کیفیت و بی کیفیت را تشخیص دهند اما شاید برای افرادی که در این زمینه تخصصی ندارند مشکل و گیج کننده باشد. در این مقاله فاکتورهای بهترین دستکش لاتکس در بازار را بررسی می کنیم.


کاربردهای دستکش لاتکس

دستکش های لاتکس به دلیل حفاظت و عملکرد عالی در کاربردهای مختلف در طیف وسیعی از مشاغل کاربرد دارد. از جمله:

  • پزشکی و دندانپزشکی
  • مراقبت از کودکان و سالمندان
  • خدمات غذایی و فرآوری مواد غذایی
  • صنایع بهداشتی
  • صنایع خودرو و ساخت

بیشتر بخوانید: کدام دستکش پزشکی را انتخاب کنیم؟

دستکش-لاتکس

دستکش-لاتکس

انواع دستکش های لاتکس

دستکش های لاتکس در بازار از نظر متریال ساخت به دو دسته تقسیم می شوند:

نوع الف: این دسته از دستکش ها از لاتکس طبیعی ساخته می شوند.

نوع ب: این دسته از دستکش ها از لاتکس لاستیکی نیتریل، پلی کلروپرن، استایرن و … ساخته می شوند.

همچنین دستکش های لاتکس در دو نوع پودری و غیر پودری در بازار عرضه می شوند.

استاندارد دستکش های لاتکس

دستکش های لاتکس یکبار مصرف دارای استاندارد مرجع ایزو111931 می باشند. هدف از گردآوری این استاندارد، تعیین دستورالعمل هایی برای بسته بندی و تولید است. این استاندارد به دلیل حمایت از بیماران و مصرف کنندگان تنظیم شده است و مرجعی برای عملکرد و ایمنی این دستکش ها می باشند. جهت شناخت بهترین دستکش لاتکس در بازار باید فاکتور استاندارد را حتما در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید: استعلام قیمت انواع دستکش جراحی

مزایای دستکش لاتکس

دستکش لاتکس باید بتواند یک مانع عالی در برابر عوامل بیماری زای منتقله از طریق خون و سایر آلاینده های محیطی به وجود آورد. در واقع هدف از استفاده از این دستکش ها هم همین است. دستکش های لاتکس به دلیل ضخامت نسبتا بالایی که دارند برای کارهای سخت مناسب تر هستند.

مورد دیگری که باید در هنگام خرید دستکش های لاتکس به آنو توجه کنید مقاومت در برابر پارگی است.  بهترین دستکش لاتکس در بازار باید از تست های پارگی سر بلند بیرون آمده باشد. پارگی، بیشتر در نقاط دوخت اتفاق می افتد البته در موارد بی کیفیت تر ممکن است بقیه نقاط دستکش هم در معرض پارگی قرار بگیرند.

بیشتر بخوانید: خرید عمده دستکش وینیل

مقاومت شیمیایی دستکش های لاتکس در بازار

لاتکس به طور طبیعی مزیت مقاومت شیمیایی در برابر بیشتر اسیدها، بازها، کلر، ید و فرمالدئید را دارد. به همین دلیل دستکش لاتکس برای بسیاری از صنایع مزایای ایده آلی را به همراه دارد. البته در نظر داشته باشید که دستکش های لاتکس در برابر اسید های قوی مقاوم نیستند و حتی بهترین دستکش لاتکس در بازار هم امکان دارد با اسید قوی سوراخ شود.

بازرگانی رزمدیکال با سال ها تامین و پخش دستکش های لاتکس بهترین شرکت پخش دستکش های لاتکس در ایران می باشد، جهت خرید عمده می توانید با شماره های 09120928397 و 09120928389 تماس بگیرید

بهترین دستکش لاتکس برای صنایع غذایی

دستکش هایی که در صنایع غذایی استفاده می شوند باید شرایط زیر را داشته باشند:

استاندارد باشد

ضخیم باشد: دستکش لاتکس درجه یک که ضخامت دو برابر دستکش های استاندارد لاتکس را ارائه می دهد.

در برابر سوراخ شدن مقاوم باشد: مقاومت بالا استفاده طولانی تر از هر دستکش را به همراه دارد. بنابراین تعویض دستکش در کارهای سخت کمتر اتفاق می افتد.

الاستیسیته بالا داشته باشد: دستکش هرچه الاستیک تر باشد استفاده از آن راحت تر خواهد بود و برای انجام کارهای ظریف مناسب تر است.

بیشتر بخوایند: خرید عمده دستکش لاتکس

دستکش-لاتکس-در-صنایع-غذایی

دستکش-لاتکس-در-صنایع-غذایی

بهترین دستکش لاتکس برای استفاده صنعتی

دستکش های یکبار مصرف لاتکس که دارای درجه صنعتی هستند، از دوام بالا، راحتی  و تناسب برخوردار است. دستکش های درجه صنعتی برای کاربردهای صنعتی مناسب هستند اما شرایط لازم برای استفاده به عنوان دستکش معاینه یا دستکش پزشکی را ندارند. در نتیجه باید در هنگام خرید این دستکش ها به کاربرد این دستکش دقت کرد و مناسب استفاده مورد نیاز خرید انجام داد.

دستکش-لاتکس-در-صنعت

دستکش-لاتکس-در-صنعت

بهترین دستکش لاتکس در بازار چه ویژگی هایی دارد

یکی از ویژگی های اصلی بهترین دستکش لاتکس در بازار این است که با دست سازگار باشد تا بهترین تناسب و احساس راحتی داشته باشد. این ویژگی باعث می شود کاربران عملکردشان محدود نگردد و بتوانند طیف گسترده ای از کارها را با دستکش انجام دهند. به عنوان مثال در صنعت دندانپزشکی، دندانپزشکان و دستیاران پپپانها با اشیا کوچکی مانند کلاهک ها و روکش های دندان سر و کار دارند. اگر آنها از دستکشهایی استفاده کنند که به راحتی با دستهایشان مطابقت نداشته باشد ، ممکن است در گرفتن این وسایل با مشکل روبرو شوند.

[/av_textblock]

نظرات بسته شده است.

Call Now Button